Kilka lat temu nikt nie zwracał szczególnej uwagi na skład produktów kupowanych w sklepie – jeśli dany produkt dobrze smakował i był stosunkowo tani, to ludzie z chęcią po niego wracali.
Minęło kilka lat, postęp technologiczny doprowadził do szybkiego rozwoju internetu, a jednocześnie do wzrostu świadomości konsumentów.
To, co było kilka lat temu nie do pomyślenia, dziś jest na porządku dziennym. Chyba niewiele osób jest zdziwionych, jeśli widzi w sklepie osobę, która trzyma produkt w ręce i ze skupieniem analizuje jego skład. To właśnie wzrost świadomości konsumentów doprowadził do tego, że większość z nas chce odżywiać się zdrowo. Wydaje się wręcz, że cena czasami schodzi na drugi plan. W wielu przypadkach mamy do czynienia nawet z pewnego rodzaju paradoksem, który jest szeroko analizowany pod kątem zagadnienia marketingu.
Za przykład weźmy dwa produkty spożywcze, na przykład sery. Obydwa są produkowane przez wchodzące na rynek marki, które nie do końca są zaszczepione w świadomości konsumentów. Jeden z nich ma bardzo niską cenę, inny wręcz przeciwnie.
Co więcej, sery te są umieszczone obok siebie. Konsument, który ma dokonać wyboru bez analizy składu obu produktów często wybierze ten droższy. Wydaje się bowiem, że skoro produkt jest droższy z to z założenia będzie lepszy.
Powyższa sytuacja pokazuje, że za sprawą wzrostu świadomości konsumentów cena w dzisiejszych czasach nie jest głównym determinantem podjęcia decyzji o zakupie.
Niemniej jednak, w dzisiejszych czasach na popularności zyskuje samodzielne wytwarzanie produktów w domu. Wiele osób decyduje się na zdrowy tryb życia, którego jedną z głównych cech jest przygotowywanie możliwie największej liczby posiłków w domu.
Za sprawą takiego działania w wielu przypadkach nie dość, że będzie zdrowiej, to jeszcze taniej.
Mnóstwo osób lubi smak orzechów. Z racji tego, że czasami czysty orzech może się najzwyczajniej w świecie znudzić, wiele osób poszukuje alternatyw. Patrząc na sklepowe półki oraz leżące produkty wykonane z orzechów, pojawia się pytanie, jak zrobić mleko migdałowe.
Pytanie, jak zrobić mleko migdałowe daje odpowiedź na to, że konsument decyduje się na zdrowy tryb życia.
Do produkcji mleka migdałowego warto zakupić migdały blanszowane. Taki produkt warto namoczyć w wodzie na noc. Migdały z założenia są twarde w związku z czym namoczenie pozwoli uzyskać dobrą bazę po dalsze działania. Po wykonaniu tej czynności migdały należy zmiksować. Następnie produkt należy przelać przez sitko z gazą oraz przechowywać w lodówce.