korektor do twarzy - jaki wybrać?

Poprzez zastosowanie korektora do twarzy, jesteśmy w stanie uzyskać gładką i nieskazitelną cerę. Oprócz tego, korektor świetnie się sprawdzi również jako baza pod cienie do powiek czy baza pod podkład. Jego zadaniem jest tuszowanie cieni pod oczami, ukrywanie naczynek oraz niedoskonałości. Aby był skuteczny powinien być lekki, a jego krycie delikatne, które można stopniować.

Bardzo ważny jest odpowiedni wybór korektora do twarzy, wtedy efekt będzie niesamowity. Gdy korektor będzie źle dobrany, może jednak szpecić, poprzez uwydatnienie niedoskonałości cery.

Jaki wybrać korektor do twarzy?

Najbardziej uniwersalnym rodzajem korektora do twarzy jest ten w odcieniu cielistym. Sprawdzi się on do tuszowania zmarszczek i bruzd. Jeżeli nasza cera jest przemęczona i szara, powinniśmy zdecydować się na korektor w kolorze różowym.

Zielony korektor jest niezawodny w przypadku popękanych naczynek, a żółty do ukrycia cieni pod oczami. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami skóry tłustej, na której często pojawiają się wypryski, powinnyśmy się zaopatrzyć w korektor antybakteryjny.

Przeczytaj też: http://antycenzor.pl/zimowa-pielegnacja-jak-dbac-o-skore-twarzy/

Rodzaje korektorów do twarzy

Od rodzaju korektora, zależy metoda nakładania. Korektory mocno kryjące zwykle mają ciężką formułę, przez co są widoczne na skórze. Korektory lekkie, dedykowane są dla delikatnej skóry, za to mniej kryją.

Wyróżniamy:

  • korektor w sztyfcie – jest dobrze kryjący i mocno napigmentowany. Najlepiej sprawdza się do tuszowania przebarwień i blizn potrądzikowych. NIe zaleca się stosowania takiego rodzaju, na powierzchnię pod oczami, ponieważ może dość mocno osiadać się w zmarszczkach.
  • korektor w kremie – również jest mocno kryjący, jednak zawiera dodatkowo składniki nawilżające. Może być stosowany pod oczy oraz do zatuszowania niedoskonałości.
  • korektor w kredce – jest precyzyjny, dzięki czemu możemy nim zatuszować naczynka na swojej twarzy.
  • korektor w kompakcie – ma suchą formułę, przez co najlepiej sprawdza się do tuszowania zmian pigmentacyjnych.
  • korektor w płynie – ma lżejszą formułę, jego krycie jest średnie. Za to nie osadza się w zmarszczkach, przez co można go aplikować pod oczy.
  • korektor rozświetlający – zawiera pigmenty, które odbijają światło. Jego krycie jest lekkie Idealnie sprawdzi się do rozjaśnienia powierzchni pod oczami.

Źródła: https://www.ambasadazdrowiaiurody.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here